Domenai, hostingas, serveriai - draugiškai!

Mano paslaugos

Užsakovo duomenų patvirtinimas tarptautiniams domenams


Nuo 2014.01.01 ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - Interneto vardų priežiūros institucija) reikalavimą patvirtinti domeno užsakovo duomenis. Todėl būkite atidūs, ir skaitykite visus laiškus kuriuos gaunate iš Domenai.lt, priešingu atveju Jūsų domenas gali nustoti veikti. Šis ICANN reikalavimas įsigaliojo visame pasaulyje ir visi paslaugų teikėjai yra įpareigoti jo laikytis.

Kokiais būdais ICANN tikrina domeno užsakovą?

1 būdas:
Kas 6 mėnesius siunčiamas el. laiškas su priminimu peržiūrėti dabartinius užsakovo duomenis, jei duomenys yra tikslūs jokių veiksmų imtis nereikia, jei duomenys pasikeitę - turite juos patikslinti prisijungę prie savo paskyros Domenai.lt.
2 būdas:
Registruojant, perkeliant domeną, taip pat keičiant domeno užsakovo duomenis (vardą, pavardę, organizaciją, el. pašto adresą), siunčiamas el. laiškas su nuoroda, kurią reikia tik paspausti, jokių asmeninių duomenų įvesti nereikia. Keičiant domeno užsakovo el. pašto adresą, patvirtinimo nuoroda siunčiama abiems adresatams.

Įsitikinkite, kad registruodami domeną nurodote veikiantį el. pašto adresą ir turite prie jo prieigą.

Kas atsitiks jei nepatvirtinsiu užsakovo duomenų?

Domeno informaciją privaloma patvirtinti per 15 dienų, el. laiškas bus pakartotas 4, 10, 13 dieną nuo pirmo pranešimo, jeigu nuorodos laiške nepaspausite, 16 dieną domenas nustos veikti. Neprarasite teisių į domeną, tačiau prieš norėdami pratęsti domeną vistiek privalėsite patvirtinti užsakovo duomenis.

Kokioms domenų galūnėms tai aktualu?

Šiuo metu tai aktualu visiems gTLD (generic top-level domain) grupės domenams (.com, .net, .org ir pan.). Tai bus aktualu ir naujoms domenų galūnėms kurių 2014 metais atsiras daugiau nei 100 (.photo, .guru, .pics ir kt. pilną sarašą rasite ICANN svetainėje, šiuos domenus galėsite užsisakyti Domenai.lt svetainėje kai jų registracija taps vieša).

Kada reikia patvirtinti užsakovo duomenis?

Registruojant, perkeliant domeną, taip pat keičiant domeno užsakovo duomenis (vardą, organizaciją, el. pašto adresą). ICANN savo nuožiūra gali atrinkti Jūsų domeną ir reikalauti patvirtinti užsakovo duomenis jei jie bus netikslūs (įvesti akivaizdžiai nerealūs duomenys).

Kaip patvirtinti užsakovo duomenis?

Gausite el. laišką iš domenai.lt su nuoroda, kurią reikės paspausti. Įvesti slaptažodžių ar asmeninių duomenų nereikia, paspaudę nuorodą turėtumėte pamatyti užrašą: "Your email address has been verified successfully. Thank you."
Jei susidursite su nesklandumais kreipkitės į Domenai.lt pagalbą.

Ar prasitęs domenas jei nepatvirtinsiu duomenų?

Registras gali nepratęsti domeno, užsakymo būsenoje matysite klaidos pranešimą.

Turiu daug senai užregistruotų domenų, ar reikia ką nors atlikti papildomai?

Ne. Tačiau gali būti jog gausite patvirtinimo laišką pratęsdami domeną.