Domenai, hostingas, serveriai - draugiškai!

Mano paslaugos

Whois - informacija apie jau užregistruotus domenus ir jų užsakovus

Domenas yra nuosavybė, kurią galima registruoti fizinio ar juridinio asmens vardu. Informacija apie domenus ir jų užsakovus yra kaupiama ir aprašoma WHOIS duomenų bazėse. Šią informaciją nemokamai teikia kiekvienas centrinis registras. Mūsų svetainėje rasite apibendrintą informaciją, kuri padės lengviau suprasti kas yra domeno užsakovas.

Įveskite domeno pavadinimą, kurio informaciją norite sužinoti

Nemokamas .lt domenų perkėlimas | Domenų perkėlimas

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar galiu sužinoti domeno registravimo, galiojimo datą?

  Taip, Whois duomenų bazėje nurodoma domeno įkūrimo data ir galiojimo datos pabaiga.

 • Ar galiu sužinoti dabartinę domeno būseną?

  Taip, Whois duomenų bazėje galite sužinoti domeno būseną. Pagrindinės domeno būsenos yra trys. "Užregistruotas" - domenas šiuo metu galiojantis, "Karantinas" - būsena, kai domeno galiojimo laikas jau pasibaigęs, tačiau dabartinis užsakovas dar turi pirmenybę jį atsistatyti, "Laisvas" - galite registruoti naują domeną.

 • Ar galiu sužinoti kam priklauso domenas?

  Kokia informacija skelbiama Whois priklauso nuo registro, kuriam prisikirta domeno galūnės priežiūros funkcija, nuostatų.

  Jeigu domeno užsakovas (turėtojas) yra fizinis asmuo, dėl asmens duomenų saugumo ir Europos sąjungos piliečiams galiojančio BDAR, registrai dažniausiai nenurodo jokių asmens duomenų (gali būti suteikiama galimybė susiekti el.paštu per registro formą). Tokia tvarka galioja ir .lt domenams.

  Jeigu domeno užsakovas (turėtojas) juridinis asmuo, informacija, dažniausiai, Whois duomenų bazėje pateikiama pilna. Galite sužinoti domeno turėtojo įmonės pavadinimą, adresą, el.pašto adresą, telefono numerį.

  Kai kuriems domenams gali būti taikoma pilna savininko duomenų apsaugos paslauga (WHOIS APSAUGA), tokiu atveju, nesimatys jokios užsakovo informacijos (pvz.:.com, .net domenams).

 • Ar galiu sužinoti domeno savininko kontaktinius duomenis?

  Tai priklauso nuo to, kas yra domeno savininkas. Jei tai juridinis (viešas) asmuo, greičiausiai matysite kontaktinisu duomenis.

  Jeigu domeno užsakovas (turėtojas) yra fizinis asmuo, dėl asmens duomenų saugumo ir Europos sąjungos piliečiams galiojančio BDAR, registrai dažniausiai nenurodo jokių asmens duomenų (gali būti suteikiama galimybė susiekti el.paštu per registro formą). Tokia tvarka galioja ir .lt domenams.

 • Ar galiu sužinoti, kurioje įmonėje domenas yra registruotas?

  Taip, Whois duomenų bazėje visuomet nurodoma, kuris paslaugų teikėjas pardavė domeną.

 • Ar galiu sužinoto kokius aptarnaujančius vardinius serverius naudoja domenas?

  Taip, Whois duomenų bazėje nurodomi vardiniai serveriai, kurie yra naudojami, dažnai pagal vardinius serverius, galima įtarti, kur yra domeno hostingas. Pvz.: ns1.domenai.lt, ns2.domenai.lt nurodo, kad domenas naudoja mūsų vardinius serverius.

  Domeno vardiniai serveriai būtini tam, kad veiktų svetainė ir el.paštas, t.y. domenas per juos turi būti sujungtas su hostingo paslauga, kad veiktų tinklapis ir el.paštai.